Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwarantanna rodzin trwa dłużej, przypominamy

Facebook Twitter

Wszyscy domownicy są najpierw w izolacji z chorym, a potem ostatni dzień izolacji chorego jest pierwszym dniem kwarantanny dla osób mieszkających z nim pod jednym dachem. I od tego momentu liczy się jeszcze 10 dni.

fot.Mylene2401/ pixabay.com

W tym czasie osoba, która przeszła zakażenie może już wychodzić. Takie są przepisy, wyjaśniał je na naszej antenie Grzegorz Hudzik, Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach.

Co w sytuacji, jeśli mąż dziś kończy izolację, a żona, która też była pozytywna, jest jeszcze w izolacji do końca tygodnia? Czy mąż może wyjść czy nie?

– o to pytała Natalia.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego mąż może już wyjść, jeśli od 3 dni nie ma objawów, jest ozdrowieńcem. Żona oczywiście musi poczekać do końca swojej izolacji w domu.

Przypomnijmy, że kiedy rozpoczyna się czas izolacji lub kwarantanny należy u pracodawcy złożyć oświadczenie. Decyzja administracyjna wydana przez służby sanitarne przyjdzie pocztą już po zakończonej kwarantannie, ponieważ poczta polska nie dostarcza korespondencji pod adresy kwarantannowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj