Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Laboratorium w Zabrzu zawieszone przez Ministerstwo Zdrowia

Facebook Twitter

Laboratorium w Zabrzu, gdzie błędnie wykonano testy na koronawirusa, zostało zawieszone przez Ministerstwo Zdrowia. Sytuacja doprowadziła do chaosu w jastrzębskim szpitalu.

Fot. RAEng_Publications / pixabay.com

Takiej decyzji Ministerstwa Zdrowia można się było spodziewać. Bo brak rzetelnych wyników doprowadził do paraliżu i wstrzymania przyjęć w szpitalu. Pracownicy i personel przez ostatnie dni żyli w stresie, na szczęście od wczorajszego (21.04.) wieczora szpital pracuje normalnie, bo koronawirusa w placówce nie ma. Żeby tego się dowiedzieć, potrzeba było trzykrotnie robić testy.

Sprawą nie zajmuje się na razie jastrzębska prokuratura, bo jak usłyszeliśmy, nikt nie złożył doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa, nie ma też przesłanek, by z urzędu zajmować się tym tematem. Przypomnijmy, pierwsze wyniki testów mówiące o 22 przypadkach zakażenia wśród personelu i pacjentów okazały się „dodatnio wątpliwe”. Jak tłumaczyło laboratorium z Zabrza, do badań trafiło więcej próbek niż przepustowość zakładu, stwierdzono również możliwość przeniesienia zakażonego materiału biologicznego z rozszczelnionego pojemnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020