Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marek Michalak, były rzecznik praw dziecka spotkał się z młodzieżą

Facebook Twitter

Musimy odbudować relacje z młodzieżą - mówi Marek Michalak, były rzecznik praw dziecka, który kilka dni temu spotkał się z wodzisławską młodzieżą.

Dzieci dają nadzieję i budzą optymizm – mówił Marek Michalak były rzecznik praw dziecka, który spotkał się z wodzisławską młodzieżą. Zdaniem gościa konferencji, jaka odbyła się w Pałacu Dietrichsteinów, musimy odbudować relacje, bo dziś zamiast rozmawiać coraz częściej wzajemnie się obrażamy. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Marek Michalak: Ja między młodymi zawsze się czuję dobrze, bo to jest ta grupa, która daje nadzieję i budzi optymizm. A po dzisiejszym spotkaniu, po tym, co tu zostało powiedziane, po ich aktywności, to można pokazać, jaka jest polska młodzież. Wszyscy chcemy, żeby ta rzeczywistość była przyjazna i żeby była bezpieczna dla każdego. Musimy nauczyć się tych relacji, bo trochę żeśmy się w naszej rzeczywistości pogubili.

Radio 90: Jest gorzej niż było?

Marek Michalak: Myślę, że tak. To widać po polaryzacji gdziekolwiek się pojawimy, że ludzie nie rozmawiają ze sobą, krzyczą do siebie, obrażają siebie. A my chcemy, żeby młodzi ludzie tu i teraz mogli czuć się bezpiecznie. Przykład idzie z góry. To miejmy świadomość i trzeba ten poziom emocji obniżyć i trzeba dać właściwy przykład i  trzeba uderzyć się w piersi, pokornie zrozumieć, że młodzi ludzie nie są tylko odbiorcami naszych decyzji, tylko oni chcą współuczestniczyć, oni chcą współtworzyć ten świat. Mało tego, oni są gotowi do tego, żeby ten świat współtworzyć.

Uczniowie wodzisławskich wyszli zachwyceni ze spotkania z Markiem Michalakiem. Gdyby tak nauczyciele chcieli z nami rozmawiać – mówili rozmarzeni:

Dr Marek Michalak przyjechał do Wodzisławia Śląskiego na zaproszenie wodzisławskiej filii Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj