Medale naszych lekkoatletów na mistrzostwach Polski w Suwałkach

W miniony weekend w Suwałkach odbyły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jak zawsze z medalami wrócili z nich sportowcy pochodzący z naszego regionu. Złoty medal zdobyła w biegu na 100 metrów żorzanka Ewa Swoboda.

Nasza najlepsza sprinterka uzyskała rewelacyjny czas 10,99 sekund – tak szybko w Polsce nie biegał nikt od ćwierć wieku. Czas nie zostanie jednak wpisany do oficjalnych tabel, bo wiatr wiał w plecy zawodniczek zbyt mocno, z prędkością ponad dwóch metrów na sekundę (+2,4 m/s).

Złoty medal obronił kulomiot z Kiczyc Michał Haratyk. W ostatniej konkursowej próbie pchnął kule na odległość 21,17 metra, ten wynik dał mu pierwsze miejsce, ale także przepustkę na mistrzostwa świata w Oregonie.

Po srebro, pierwsze w swojej karierze sięgnęła natomiast skacząca o tyczce Maja Chamot. Pochodząca z Hażlacha zawodniczka pokonała wysokość 4 metrów i stanęła na drugim stopniu podium.

No i wreszcie brąz z Suwałk przywiozła Justyna Święty-Ersetic. Raciborzanka biegająca na dystansie 400 metrów tym razem musiała uznać wyższość swoich koleżanek z kadry Natalii Kaczmarek i Anny Kiełbasińskiej.