Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy chcą więcej zieleni. Cieszyn: Konsultujcie przygotowany dokument

Facebook Twitter

Więcej zieleni – od lat apelują mieszkańcy każdego z miast. Wziął to sobie do serca Cieszyn i zlecił opracowanie dokumentu „Standardy kształtowania i zarządzania terenami zieleni Miasta Cieszyn”. Teraz przyszedł czas na jego konsultacje.

więcej zieleni

Więcej zieleni, ale jakiej i gdzie?

Więcej zieleni, ale jakiej i gdzie? Opracowanie, które powstało, składa się z 4 tomów, zawierających syntetyczne opisy wraz z wytycznymi wzbogaconymi o ryciny, mapy, diagramy. Konsultacje i spotkanie z autorką dokumentu „Standardy kształtowania i zarządzania terenami zieleni Miasta Cieszyn” odbędzie się w najbliższy poniedziałek (17.04) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn.

To uliczka Cieszyńskich Kobiet. Gdzie jeszcze ma być więcej zieleni?

„Standardy kształtowania i zarządzania terenami zieleni Miasta Cieszyn” składają się z 4 tomów zawierających syntetyczne opisy wraz z wytycznymi wzbogaconymi o ryciny, mapy, diagramy i schematy na następujący temat:

  • Analizy systemu przyrodniczego Cieszyna (w tym ocena uwarunkowań przyrodniczych, gospodarki zadrzewieniem i badanie opinii mieszkańców na temat przyrody Cieszyna).
  • Kształtowanie zieleni Cieszyna (w tym wytyczne w zakresie projektowania, kształtowania różnych rodzajów terenów zieleni i doboru roślin do trudnych warunków miejskich wraz z określeniem wymagań formalnych wobec wykonawców biorących udział w pracach związanych tym problemem).
  • Utrzymanie zieleni Cieszyna (w tym wytyczne dotyczące pielęgnacji zieleni bieżącej i w okresie gwarancyjnym, podstaw kontroli i diagnozy drzew, a także zasady przeprowadzania procedur o udzielenie zamówień publicznych w zakresie utrzymania i pielęgnacji terenów zieleni.
  • Ochrona zieleni Cieszyna (w tym ochrona roślin przed degradacją oraz ochrona w procesie inwestycyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem drzew w procesie inwestycyjnym; zasady realizacji nasadzeń kompensacyjnych drzew i krzewów).

Open Air Museum w Cieszynie. fot, mat. prasowe

Wykonawcą opracowania jest zespół pod kierownictwem dr hab. Edyty Rosłon-Szeryńskiej – adiunktki w Katedrze Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prowadzącej zajęcia oraz szkolenia z urządzania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu, projektantki ogrodów i innych terenów zieleni, członkini Zarządu Federacji Arborystów Polskich.

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z dokumentem roboczym. Wnosić uwagi będzie można podczas spotkania, jak i do 21.04.2023 drogą mailową na adres: ers.arbo@gmail.com

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024