Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy marzną. Co z tym gazem? Interwencja Radia 90

Facebook Twitter

Jest reakcja Polskiej Spółki Gazownictwa na naszą interwencję w Rybniku Grabowni. Gaz do jednego z budynków ma zostać podłączony do 22 listopada. O historii mieszkańców żyjących od kilku miesięcy w nieogrzewanym domu mówiliśmy kilka dni temu.

Przerwy w dostawie ciepła w Wodzisławiu
fot.ri/pixabay.com

Rybniczanie w kwietniu zdecydowali się na wymianę pieca i podłączenie do sieci gazowej, która biegnie wzdłuż ich posesji przy ulicy Poloczka. Zlikwidowali kopciucha, bo w październiku mieli mieć podłączony gaz. Niestety nie mają go do dzisiaj. Jest jednak nadzieja, że to się wkrótce zmieni.

Zwróciliśmy się do Polskiej Spółki Gazownictwa z pytaniem, dlaczego nie został dotrzymany termin w umowie i kiedy gaz zostanie podłączony. Po dwóch dnia otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika prasowego Grzegorza Cendrowskiego, w której czytamy, że podłączenie klienta do sieci gazowej jest częścią bardzo dużej inwestycji polegającej na gazyfikacji trzech dzielnic miasta Rybnik: Ochojec, Golejów i Grabownia. W ramach tego zadania, wybudowanych ponad 35 km sieci gazowych.

Zakres działań i ich poziom skomplikowania sprawiły jednak, że doszło do nieznacznego opóźnienia w jego realizacji. 20 października została zakończona budowa ostatniego etapu inwestycji i nastąpiło zgłoszenie jej do użytkowania przez Powiatowy Nadzór Budowlany w Rybniku. Od tego czasu rozpoczęto budowę 128 nowych przyłączy. Do 16 listopada zrealizowano już 89, a pozostałe zostaną wybudowane do końca tego miesiąca. Przyłącze, w domu naszych rozmówców ma zostać wykonane do 22 listopada.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj