Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mniej szczepień w całym województwie śląskim. Szczególnie w punktach szczepień masowych

Facebook Twitter

Jak informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego, trzy punkty szczepień masowych zostały zamknięte, a wiele z nich ograniczyło działalność. W Rybniku do 11 sierpnia nieczynny jest punkt przy Rudzkiej.

Alina Kucharzewska: Rzeczywiście w tych punktach powszechnych, populacyjnych na terenie gmin w województwie śląskim zauważalny jest spadek szczepień, teraz mniej osób zgłasza się do tych puntów. Z tego co wiemy, to 3- 4 punkty powszechne zamknęły się, a te punkty, które funkcjonują, one pracują nie tak jak do tej pory w maju czy w kwietniu, że pracowały po 10 godzin, 7 dni w tygodniu. Skrócone zostały godziny funkcjonowania i nie pracują już w weekendy.

Do 11 sierpnia nieczynny punkt szczepień masowych na rybnickim kampusie. Zamknięcie związane jest właśnie z niewielkim zainteresowaniem.

W związku z mniejszym zainteresowaniem odwiedzinami w stacjonarnych punktach szczepień, władze województwa podjęły decyzję, by szczepienia prowadzić w mobilnych punktach. Te odwiedzają festyny, eventy czy parafie:

Alina Kucharzewska: W każdy weekend w miejscowościach, w których odbywają się festyny, pikniki, wydarzenia organizowane przez samorządy, my wówczas wkraczamy z naszymi mobilnymi zespołami szczepiennymi. To rzeczywiście cieszy się ogromną popularnością.  W ostatnią niedzielę w 12 parafiach zorganizowaliśmy szczepienia przy kościołach i łącznie szczepionkami Johnson&Johnson oraz Pfizer zaszczepiło się około 1500 osób.

Jak podkreśla Alina Kucharzewska w najbliższy weekend (7-8.08.) mobilne punkty znowu wyjadą do śląskich miejscowości. Można spodziewać się ich głównie tam gdzie jest najniższy wskaźnik zaszczepienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024