Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MOSiR w Radlinie z potężnym zastrzykiem pieniędzy na remont obiektu

Facebook Twitter

Radlin ma powody do zadowolenia. Z Rządowego Funduszu Polski Ład udało się pozyskać blisko 8 milionów złotych na kompleksowy remont Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To największy ośrodek tego typu w Radlinie, który teraz ma szansę na poważną metamorfozę.

mosir radlin

Pierwsze prace mają ruszyć już w przyszłym roku. Budynek MOSiR w Radlinie, który kiedyś należał do kopalnianego majątku, a teraz jest własnością miasta, przeszedł już proces termomodernizacji. Jednak obecne rozwiązania nie są już wystarczające. Budynek generuje wysokie koszty utrzymania, głównie z powodu dużego zużycia energii elektrycznej i cieplnej na ogrzewanie i podgrzewanie wody w basenie.

W ramach planowanych prac przewidziane jest m.in. docieplenie ścian budynku, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymiana stolarki okiennej oraz instalacja systemu odzysku wody. To jednak nie wszystko. W planach jest również zamiana oświetlenia sodowego na ledowe, montaż magazynu energii oraz modernizacja kotłowni.

Celem całej inwestycji jest znaczące obniżenie kosztów energii oraz zwiększenie pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Za cztery lata, w 2024 roku, MOSiR powinien świecić nowym blaskiem, a mieszkańcy Radlina będą mogli korzystać z nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024