MTS Żory nadal niepokonany. Zespół wygrał 6. mecz z rzędu

Piłkarki ręczne MTS-u Żory nadal niepokonane w tym sezonie. Występujący w Centralnej Lidze Kobiet zespół wygrał 6. mecz z rzędu. Tym razem w śląskich derbach żorzanki pokonały SPR Sośnicę Gliwice 29:22.

MTS Żory
mat. nadesłane

MTS Żory pokonał SPR Sośnicę Gliwice

Tylko sam początek sobotniego spotkania w żorskiej hali był wyrównany, później dominował już MTS, który do przerwy zbudował czterobramkową przewagę (16:12). W drugiej połowie szczypiornistki z Żor kontrolował mecz i ostateczni pewnie zwyciężyły. Zadowolona z kolejnej wygranej była trener zespołu, Anna Niewiadomska:

Anna Niewiadomska: Myślę, że mecz bardzo interesujący, ciekawy dla kibiców, pełen fajnych akcji zarówno w ataku, jak i w obronie, ale z przebiegu meczu prowadziliśmy do końca i nie pozwoliłyśmy się zbliżyć więcej niż 2 trafienia zespołowi z Sośnicy i sukcesywnie budowałyśmy naszą przewagę.

Najskuteczniejsze w zwycięskiej drużynie były Karolina Kanicka, która rzuciła 7 bramek i Iga Barska, która zdobyła ich 6. MTS Żory podobnie jak Ruchu Chorzów jest niepokonany w tym sezonie. Żorzanki zajmują drugie miejsce w tabeli. W piątek (10.11) zagrają na wyjeździe w Kielcach.