Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nauka pływania i zajęcia korekcyjne z dofinansowaniem w Raciborzu

Facebook Twitter

Nauka pływania dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych w Raciborzu. Miasto otrzymało dotacje ze środków Ministerstwa Sportu, która pozwoli na organizację raz w tygodniu lekcji pływania. Zajęcia ruszą po ponownym uruchomieniu pływalni H2Ostróg.

Racibórz otrzymał 70 tysięcy złotych, czyli ponad 3 razy więcej niż wynosi średnia kwota dotacji przyznanej miastom w tej edycji podziału środków z Funduszu Zajęć Sportowych ministerstwa. W Raciborzu z dodatkowych zajęć na basenie korzysta 920 uczniów klas od 1 do 3. Program nauki pływania w szkołach wprowadzono w 2017 roku. Z Ministerstwa Sportu Racibórz otrzymał także 80 tysięcy złotych na zajęcia korekcyjne dla pół tysiąca uczniów.

Miasto już od 13 lat prowadzi akcję nauki pływania dla najmłodszych uczniów, finansując to początkowo z własnego budżetu, a od 2017 roku ze środków Ministerstwa Sportu. Przyznana w tym roku dotacja jest piątą najwyższą w skali kraju.

To nie koniec dobrych wieści z Ministerstwa Sportu. Miasto pozyskało 80 tysięcy zł dotacji na organizację zajęć gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia te kierowane są również do uczniów najmłodszych klas. O ich finansowanie miasto stara się z uwagi na obserwowaną przez fizjoterapeutów i nauczycieli wychowania fizycznego zwiększającą się co roku liczbę dzieci z wadami postawy. Z przeprowadzonych badań wynika, że 75% pierwszoklasistów powinno zostać zakwalifikowanych do udziału w zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Pozyskane środki pozwolą na zrealizowanie w tym roku 1 600 godzin zajęć, którymi objętych zostanie 500 uczniów raciborskich szkół podstawowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj