Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie ma zgody GITD na montaż fotoradaru w Ustroniu. Co dalej? Sprawdziliśmy

Facebook Twitter

Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie wyraża zgody na montaż fotoradaru w Ustroniu, by poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicą Akacjową.

montaż fotoradaru

Montaż fotoradaru w Ustroniu

Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie wyraża zgody na montaż fotoradaru w Ustroniu.  Wnioskowali o to mieszkańcy i przedstawiciele Stowarzyszenia Bezpieczna Obwodnica Ustronia, po wypadkach, w tym śmiertelnym, do jakich dochodzi w tym miejscu. Co dalej?

Fotoradar w Ustroniu ma stanąć w rejonie Akacjowej

Montaż fotoradaru – ulica Akacjowa w Ustroniu

Brak zgody na montaż fotoradaru- Co dalej?

Brak zgody na fotoradar, który zmusiłby kierowców do zmniejszenia prędkości to zła wiadomość. Bo wydawało się, że to najszybciej może w miarę rozwiązać problem. W sprawę, o której mówiliśmy w wiadomościach Radia 90, zaangażował się Zarząd Województwa śląskiego. Marszałek Jakub Chełstowski pisze w piśmie do mieszkańców, że ze zdziwieniem i niezrozumieniem przyjął te informacje i będzie wnioskował do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego o jej powtórne przeanalizowanie. Jednocześnie zapowiedział, że jeżeli nie stanie tam fotoradar, przygotowany zostanie projekt budowy w tym miejscu sygnalizacji świetlnej dla pieszych.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj