Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalnie na quadach w Beskidach

Facebook Twitter

Mandaty za jazdę skuterem śnieżnym po leśnych terenach. To efekt wspólnego patrolu leśników i policjantów na beskidzkich szlakach.

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Góry i szlaki to nie trasy offroadowe przypominają mundurowi. Przepisy zabraniają poruszania się pojazdami mechanicznymi w terenach leśnych, a szczególnie na obszarach objętych ochroną. Jazda skuterami, quadami, crossami powoduje szkody w lesie. Niszczenie upraw, dróg leśnych, ściółki, gleby, płoszenie zwierząt, ale także zagraża bezpieczeństwu innych osób przebywających w tym samym czasie w lesie. Podczas sobotniego patrolu składającego się z policjantów oraz funkcjonariuszy wiślańskiej Straży Leśnej mundurowi zatrzymali dwie osoby poruszające się nielegalnie po terenach leśnych. Zostały one ukarane mandatami.

quad

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Jako przykład, który może zadziałać na wyobraźnię amatorów górskich przejażdżek wskazać można sprawę z Kamiennej Góry, która miała miejsce dwa lata temu. Tam po wspólnej akcji strażników leśnych, strażników Karkonoskiego Parku Narodowego i policjantów zatrzymano amatorów jazdy na skuterach śnieżnych po lesie. Sąd skazał każdego z nich na 10 tysięcy złotych grzywny. Wandalom groził także zakaz prowadzenia pojazdów, ale ta kara została uchylona. To niejedyny przypadek tak wysokich mandatów.

quad straż leśna

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023