Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe stanowisko w magistracie. Emerytowany policjant zajmie się porządkiem publicznym

Facebook Twitter

Stworzono nowe stanowisko w magistracie w Wodzisławiu. Pracę ma tym stanowisku dziś rozpoczął emerytowany policjant.

Stworzono nowe stanowisko

Nowe stanowisko w  magistracie w Wodzisławiu. Od dziś (15.11.) pracę rozpoczął pełnomocnik ds. polityki organizacyjnej i bezpieczeństwa miasta. Konkurs na to stanowisko wygrał Jarosław Gorzawski: doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, do 2022 roku I zastępca komendanta powiatowego policji w Raciborzu.

Wcześniej pracował też w jednostce w Wodzisławiu w prewencji, był też zastępcą naczelnika Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.  Służbę zakończył w tym roku i teraz będzie zajmował się ochroną porządku publicznego, obroną cywilną oraz zarządzaniem kryzysowym, w obszarze jego zadań będzie też ochrona przeciwpożarowa i utrzymanie gotowości bojowej w jednostkach OSP.

Bezpieczeństwo szeroko rozumiane: nie tylko jako rozbudowa monitoringu, ale też bezpieczeństwo ekologiczne. Powołanie pełnomocnika to odpowiedź na głosy mieszkańców, jakie pojawiły się w trakcie paneli dyskusyjnych organizowanych w Wodzisławiu, w których oprócz władz miasta brali np. seniorzy i młodzież.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024