Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od 1 lipca wnioski o „300plus”. ZUS przypomina o tym mimo wakacji

Facebook Twitter

Dopiero co rozpoczęły się wakacje, a już Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina rodzicom uczniów o szkolnej wyprawce na wrześniowy powrót do nauki. Od 1 lipca można składać wnioski do programu "Dobry Start”, czyli wnioski o tzw. „300 plus”.

fot. pixabay.com

Beata Kopczyńska: Rodzice już planują wydatki na kolejny rok nauki, 300+ może im w tym pomóc. Podobnie jak w ubiegłych latach na każde uczące się dziecko do 20 roku życia lub dla ucznia do 24 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 300 zł. Wypłata świadczenia odbywa się bezgotówkowo na rachunek bankowy. W ubiegłym roku w województwie śląskim wyprawkę przyznano 489 tys. uczniów.

300 złotych możemy przeznaczyć właśnie na droższą z roku na rok wyprawkę szkolną. Program nieco obniża rodzicom koszty związane z początkiem roku szkolnego. Jak mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS w naszym regionie, wnioski składamy tylko elektronicznie, na platformie usług elektronicznych, lub przez bankowość elektroniczną.

Kto może z takiego świadczenia skorzystać?

Beata Kopczyńska: Wsparcie finansowe przyznawane jest raz w roku niezależnie od dochodów rodziców, przysługuje na uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i innych placówek edukacyjnych. Wyprawki szkolnej nie otrzymają dzieci uczące się w tzw. „zerówkach” oraz studenci. W sytuacji, gdy uczeń ukończył 18 lat, wniosek o 300+ może złożyć sam za siebie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj