Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Okradali automaty z zabawkami. Trzy osoby zatrzymane w Ustroniu

Facebook Twitter

Za liczne przestępstwa włamania i uszkodzenia mienia odpowiedzą trzy osoby zatrzymane przez policjantów z Ustronia. Przestępcy okradali z bilonu automaty z zabawkami, na ich koncie jest także włamanie do domu, z którego skradli sprzęt elektroniczny. Łączne straty sięgają ponad 22 tysięcy złotych.

Fot.pixabay.com

Sprawą zajęli się kryminalni z Ustronia. Oczywiście w czynności wykrywacze włączony został zespół patrolowy, który 1 lipca około godziny 4.00 nad ranem zauważył podejrzanego mężczyznę w rejonie budynku Urzędu Miasta. Wszystko dzięki czujności mieszkanki Ustronia, która zawiadomiła o podejrzanych hałasach w rejonie rynku. Policjanci chcieli przystąpić do legitymowania, ale mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. Policjanci byli jednak szybsi od niego i chwilę później mężczyzna już się tłumaczył ze swojego zachowania. A jak? Twierdził, że uciekał, ponieważ zawsze tak reaguje na widok policji… Jak się okazało miał przy sobie ponad 100 złotych w bilonie i nie do końca potrafił wytłumaczyć skąd… Nie mieli z tym problemu mundurowi, którzy ujawnili 5 uszkodzonych automatów z zabawkami.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci ruszyli w poszukiwania pozostałych sprawców, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, iż z zatrzymanym najprawdopodobniej była inna osoba. Policjanci podczas patrolu ul. Partyzantów zauważyli kolejne dwie osoby- 26-letnią kobietę oraz 22-letniego mężczyznę spożywających alkohol. Nie inaczej z zatrzymaniem było i w tym wypadku. Mężczyzna usiłował uciec, ale nie pokonał wielkiego dystansu- i tym razem szybszy był policjant, który zatrzymał uciekiniera po krótkim pościgu. Zarówno on jak i kobieta zostali zatrzymani, ponieważ posiadali przy sobie przedmioty pochodzące z wcześniejszej kradzieży, którą dokonali wspólnie z wcześniej zatrzymanym 32-latkiem. W ten sam dzień policjanci zostali powiadomieni o schowanych w zaroślach przedmiotach takich jak telewizor, laptopy, sprzęt audio i inne wartościowe przedmioty. Jak się okazało pochodziły one z wcześniejszej kradzieży z włamaniem, jakiej dokonali zatrzymani. Przedmioty dzięki czujności mieszkańców miasta zostały zabezpieczone. Łączna kwota strat związanych z popełnionymi przez recydywistów przestępstwami sięga ponad 22 000 złotych.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego zatrzymane w sprawie osoby usłyszały sześć zarzutów dokonania przestępstw przeciwko mieniu. Są podejrzewani o włamania oraz uszkodzenia mienia. Wszystkie zatrzymane osoby były już wcześniej karane za podobne przestępstwa, więc w postępowaniu karnym będą odpowiadać jako recydywiści. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie mienia do 5 lat. W przypadku recydywy sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021