Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oszczędzają na rachunkach za prąd. Fotowoltaika w Jastrzębiu się rozrasta

Facebook Twitter

Fotowoltaika w Jastrzębiu wpłynie na wysokość rachunków - przekonują urzędnicy.

Fotowoltaika w Jastrzębiu

Fotowoltaika w Jastrzębiu: Trwa rozbudowa instalacji fotowoltaicznych obok miejscowego magistratu. To ciąg dalszy inwestycji w zieloną energię dla samorządowych budynków.

Na parkingu przy ul. Harcerskiej trwają prace nad montażem metalowego stelażu, na którym przytwierdzone zostaną 22 panele. Wyprodukowana energia elektryczna, szacowana na 10 MWh/rok, zostanie włączona na potrzeby Urzędu Miasta. Efektem tego będzie oszczędność na poziomie 10 tysięcy złotych rocznie. Jak urzędnicy inwestycje w instalacje fotowoltaiczne będą kontynuowane w mieście. Dodatkowe, zaoszczędzone pieniądze przeznaczone będą na realizację innych projektów.

Warto inwestować w instalacje fotowoltaiczne tak ze względów ekonomicznych, jak i proekologicznych. Tych instalacji z roku na rok w naszym mieście przybywa i te działania będą kontynuowane w najbliższym czasie. Dodatkowe, zaoszczędzone pieniądze w budżecie miasta, dzięki mniejszym rachunkom za energię, stanowią dodatkowe źródło finansowe. Mogą być przeznaczone na realizację innych projektów

podkreśla Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023