Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Park Kulturowy w Raciborzu na razie nie powstanie. Radni przesunęli dyskusję na listopad 2022 roku

Facebook Twitter

Park Kulturowy w Raciborzu na razie nie powstanie. Radni przesunęli dyskusję na listopad 2022 roku. Miejscy radni przegłosowali podjęcie decyzji na jesień, mimo że uchwała, jak twierdzą władze miasta, była kompletnie przygotowana.

Brak uporządkowania reklam w centrum miasta, ogródków gastronomicznych, to jak mężczyzna w garniturze bez eleganckich butów

– porównywał brak decyzji radnych prezydent Raciborza:

Dariusz Polowy: Jeśli wyobrazimy sobie elegancko ubranego mężczyznę, to na pewno oczekujemy aby miał garnitur składający się z marynarki, spodni, kamizelki, żeby do tego była koszula, ale niezależnie od tych dawnych rzeczy ważne są dodatki, jeżeli ten człowiek ubierze adidasy to tak naprawdę wszystko na nic, dokładnie tak samo jest z naszą przestrzenią miejską, chodzi o to aby wszystko w maksymalny sposób uporządkować, abyśmy odeszli od swobodnego umieszczania reklam, abyśmy mieli narzędzie do uporządkowania kwestii wyglądu ogródków gastronomicznych.

Dariusz Polowy prezydent Raciborza

Dla Dawida Wacławczyka wiceprezydenta cała sytuacja jest o tyle niezrozumiała, że przygotowania do stworzenia parku kulturowego pod nazwą „Park Kulturowy Serce Starego Raciborza” trwały od 2019 roku:

Dawid Wacławczyk: Dzisiaj mamy do czynienia z pewną kuriozom, nie pamiętam żeby w dziejach raciborskiego samorządu przygotowany dokument, który uwzględnia wszystkie uwagi które padały w trakcie prac w komisjach, nie pada ani jeden argument merytoryczny, padają jakieś dziwne sformułowania, że trzeba jechać po Polsce, radni się muszą rozjechać i pooglądać te inne parki kulturowe, był na to czas od 2 lat.

Dawid Wacławczyk, zastępca prezydenta Raciborza

Pracę nad utworzeniem parku kulturowego trwają w Raciborzu od blisko trzech lat, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie w tej sprawie radnych z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. W grudniu 2019 roku radni podjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie. Urząd Miasta przeprowadził konsultację z przedsiębiorcami, zorganizował warsztaty. Do dziś jednak rani nie podjęli ostatecznej decyzji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022