Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej piłkarzy GKS-u Jastrzębie

W minioną sobotę (06.03.) pokonali na własnym stadionie Koronę Kielce 2:0. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu jastrzębian, w drugiej zagrali lepiej i strzelili dwa gole.

W 64 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Daniel Rumin, na 6 minut przed końcem meczu w polu karnym faulowany był Daniel Szczepan. On sam wykorzystał rzut karny, ustalając wynik spotkania.

Mecz miał dwa oblicza

– mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u:

Paweł Ściebura: Pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu, długo wchodziliśmy w ten mecz, dawaliśmy sobie grać piłki za plecy, rozciągaliśmy ustawienie, nie zbieraliśmy tych drugich piłek i to był nasz bardzo duży problem. W drugiej połowie skorygowaliśmy to, zamknęliśmy możliwość grania długich piłek, wywieraliśmy wcześniej presję na nich i szkoda, że nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji w tym ataku szybkim, bo wynik mógłby być wyższy i uważam, że to było zasłużone dla nas zwycięstwo i bardzo się z niego cieszymy, bo przekłuliśmy tą sportową złość z zeszłego tygodnia w zwycięstwie dzisiaj i gratulacje dla mojego zespołu za konsekwencję i determinację w drugiej połowie i dyscyplinę taktyczną, która zaowocowała zwycięstwem.

Po wygranej z Koroną, jastrzębianie mają na koncie 19 punktów i zajmują 14 miejsce w tabeli pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (13.03.) zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

GKS Jastrzębie – Korona Kielce 2:0 (0:0)

1:0 – Daniel Rumin 64’
2:0 – Daniel Szczepan 84’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski – Lukas Bielak – Farid Ali (90. Jakub Niewiadomski), Marek Mróz, Daniel Feruga (71. Łukasz Zejdler), Jakub Apolinarski (85. Kamil Jadach) – Daniel Rumin (71. Daniel Szczepan).

Korona Kielce: Marceli Zapytowski – Jacek Podgórski (81. Jakub Łukowski), Kubilay Yilmaz, Hugo Diaz Rodriguez, Paweł Łysiak, Marko Pervan, Filipe Oliveira, Grzegorz Szymusik (81. Zvonimir Petrović), Rafał Kobryń, Mario Zebić, Przemysław Szarek.

Żółte kartki: Kulawiak (GKS) oraz Zebić, Podgórski (Korona).