Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Rybnika i Raciborza dostaną nowe radiowozy hybrydowe [FOTO]

Facebook Twitter

Nowe radiowozy hybrydowe zakupione przez śląską policję trafią także do Rybnika i Raciborza.

Policjanci z Rybnika i Raciborza dostaną nowe radiowozy hybrydowe z puli 32 nowiutkich aut zakupionych właśnie przez śląską policję. To oznakowane wozy z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross. Nowoczesne samochody służbowe zostały zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Radiowozy zastąpią wysłużone już pojazdy, które do tej pory użytkowali policjanci.

Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu, to ponad 180 tysięcy złotych. Samochody wyposażone są m.in. w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania, co ma poprawić bezpieczeństwo mundurowych i nieco ułatwić im codzienną pracę. Nowoczesne pojazdy napędza silnik hybrydowy o pojemności 1500 cm3. Wszystkie auta są gotowe, aby wyjechać do służby. Posiadają już nowe oznakowanie, radiostacje i sygnały uprzywilejowania. Każdy z pojazdów wyposażony został również w dwa komplety kół – letnie i zimowe.

Oprócz jednostek z Rybnika i Raciborza wozy dostaną także policjanci z: Będzina, Bielska, Bierunia, Chorzowa, Cieszyna, Częstochowy, Katowic, Lublińca, Rudy Śląskiej, Sosnowca i Żywca.

12 z zakupionych radiowozów już jeździ po drogach naszego województwa, natomiast 20 kolejnych zostało przekazanych dzisiaj.  Kluczyki do nowych radiowozów przekazano komendantom jednostek, do których zostały one przydzielone.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024