Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Jedziemy na jarmark bożonarodzeniowy do Rybnika, Katowic i Ostrawy

Facebook Twitter

Świąteczną atmosferę zdecydowanie można już poczuć. Na ulicach, w sklepach, biurach stawiane są choinki, świecą się ozdoby świąteczne. W galeriach i centrach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch. Nasz kolejny pomysł na weekend to jarmarki bożonarodzeniowe w regionie. Wybieramy się do Rybnika, Katowic i Ostrawy.

pomysł na weekend, jarmark bożonarodzeniowy
Fot. Pixabay

Pomysł na weekend w przedświątecznym klimacie

W naszym regionie zdecydowanie pachnie już świętami, a to za sprawą jarmarków bożonarodzeniowych. Przed nami mnóstwo wydarzeń, warsztatów i atrakcji. Zobaczcie sami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku

jarmark bożonarodzeniowy, Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku

Pomysł na weekend: Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku/ Fot. rybnik.eu

Jarmark na rynku w Rybniku będzie czynny od 25 listopada do 23 grudnia, przez 7 dni w tygodniu. Stragany będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11.00- 19.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-20.00.

Oficjalnie oświetlenie choinki nastąpi w Mikołajki. W tym roku oprócz tradycyjnego kiermaszu, czekają nas też występy gwiazd i wiele atrakcji. W planach jest między innymi akcja Zamień karmę na pluszaka. Rybniczanie postarają się zebrać jak najwięcej prezentów dla zwierząt ze schroniska. Będzie też Światełko do nieba, odpalenie 1000 zimnych ogni.

A na dobry początek zabawa Andrzejkowa, wróżby, warsztaty i dyskoteka między innymi setami Radia 90. Przyjdźcie koniecznie!

Jeśli chodzi o gwiazdy, to na liście jest kabaretowa Formacja Chatelet, Marcin Daniec ze specjalnym świątecznym programem, Tomasz Karolak z muzycznym projektem „Pączki w tłuszczu” i dobrze znany szczególnie na Śląsku Krzysztof Respondek oraz Mateusz Mijal, znany z naszej anteny.

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach

jarmark bożonarodzeniowy, Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Pomysł na weekend: Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark na rynku głównym w Katowicach jest czynny już od 17 listopada i potrwa do 7 stycznia, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 20:00, w weekendy: piątek, sobotę i niedzielę od 10:00 do 21:00. Strefa gastronomiczna – godziny otwarcia 10:00 – 22:00, wybrane punkty handlowe do 24:00. W II części jarmarku tj. od 24 grudnia do 7 stycznia godziny są zmienione. Szczegółów szukajcie TUTAJ.

Lodowisko będzie czynne codziennie od 9:00 do 21:00. Na miejscu jest też dostępna wypożyczalnia łyżew.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach powiększy się. Na Placu Obrońców Katowic oprócz stoisk handlowych, znajdzie się Magiczny Park Świateł.

Szczegółowego programu jarmarku szukajcie w mediach społecznościowych Jarmarków Śląskich.

Jarmark bożonarodzeniowy w Ostrawie

Pomysł na weekend: Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrawie

Jarmark świąteczny w Ostrawie rusza 25 listopada i potrwa do 1 stycznia 2024. Plac Masaryka zmienia się nie do poznania, wypełnia go świąteczna atmosfera i zapachy słodkich przekąsek czy grzanego wina. Na rynku zobaczymy wiele ciekawych występów znanych czeskich gwiazd oraz dzieci z zespołów szkolnych.

Na rynku staną stoiska oferujące grzańce, czyli vánoční punč, grzane wina, czekolady na gorąco i przekąski słone i słodkie oraz ciepłe skarpetki, bombki, zestawy prezentowe, formy do ciastek i wiele więcej. Nie zabraknie także diabelskiego młyna oraz lodowiska na placu Edvarda Beneša (na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew).

Pomysł na weekend? Sprawdź ich więcej

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj