Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powiat wodzisławski przypomina: Nadchodzi czas wyboru szkoły ponadpodstawowej

Facebook Twitter

Powiat wodzisławski przypomina: Nadchodzi czas wyboru szkoły ponadpodstawowej i proponuje szkoły prowadzone przez starostwo w Wodzisławiu. W związku z pandemią nie ma spotkań czy targów, dlatego tegoroczny nabór do szkół i związana z nim promocja odbywać się będę głównie poprzez Internet i media społecznościowe.

Marzec i kwiecień to czas, gdy organizowane były powiatowe targi edukacyjne, a w szkołach ponadpodstawowych dni otwarte. W tym roku bezpośrednie spotkania w murach szkoły oraz na targach z uwagi na pandemię koronawirusa są jednak niemożliwe. Wydział Oświaty wspólnie ze szkołami przygotował wiele ciekawych, wirtualnych form prezentacji oferty edukacyjnej.

Pandemia uniemożliwia bezpośrednie kontakty, dlatego swoje działania promocyjne przenosimy do Internetu. Wspólnie ze szkołami Wydział Oświaty przygotował szeroki pakiet działań promocyjnych, aby z ofertą dotrzeć zarówno do uczniów, jak i ich rodziców czy opiekunów.

– wyjaśnia Kornelia Newy, Członkini Zarządu Powiatu.

Gdzie znajdziesz ofertę szkół ponadpodstawowych?

Na platformie edukacyjnej Powiatu Wodzisławskiego https://www.powiatwodzislawski.pl/oswiata/ksztalcenie-ogolnoksztalcace utworzona została zakładka „Wirtualne Targi Edukacyjne”. W jednym miejscu zebrana została oferta wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Klikając w wybraną szkołę, znajdziemy szczegółową informację o kierunkach kształcenia oraz filmiki promujące działania placówki, oraz jej uczniów.

Jak co roku Wydział Oświaty przygotował również informator naborowy. Poradnik z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 został wydany w formie elektronicznej. Zostanie on rozesłany do wszystkich szkół podstawowych, a następnie udostępniony dla uczniów na platformach do nauczania. Informator można też przeglądać na naszej platformie TUTAJ.

Podobnie jak przed rokiem w planach są także spotkania „on-line” z ósmoklasistami, ich rodzicami i dyrektorami szkół. Tym razem akcję nadzoruje Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, którego konsultanci wraz z Naczelnik Wydziału Oświaty wodzisławskiego starostwa podczas wideorozmów będą odpowiadać na ewentualne pytania oraz wątpliwości związane z nadchodzącym naborem do szkół ponadpodstawowych. Harmonogram spotkań oraz informacje o terminach będzie prowadzić PODN, nr tel. 32 729 32 42.

Zachęcamy również do odwiedzenia na Facebooku profilu „Szkoły Powiatu Wodzisławskiego”, gdzie na bieżąco udostępniane są informacje dotyczące rekrutacji, a także ciekawostki z naszych placówek oświatowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj