Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prawie 3,5 mln złotych na Wodzisławską Komunikację Powiatową

Facebook Twitter

To pieniądze z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i duży sukces, bo na początku roku okazało się, że nie dla wszystkich samorządów na Śląsku wystarczyło pieniędzy. Mówiliśmy o tym w Radiu 90.

fot.powiatwodzislawski.pl

Powiat Wodzisławski organizuje transport na swoim terenie od ponad 10 lat, kiedy to z dnia na dzień zaprzestał kursowania nieistniejący już PKS Rybnik. Udało się nawiązać współpracę z urzędami gmin z Godowa, Gorzyc i Lubomi, dzięki czemu powiatowe przewozy zapewniają transport dzieci i młodzieży do szkół. Powiat zaś objął udziały w należącym do Powiatu Raciborskiego PKS w Raciborzu.

Obecnie Wodzisławska Komunikacja Powiatowa to 10 linii łączących gminy południowej części powiatu nie tylko ze sobą, ale też powiatem raciborskim i Jastrzębiem-Zdrojem.

Środki pozyskane przez władze powiatu pozwolą na utrzymanie i rozwój istniejących połączeń, nad którymi z powodu niedofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych zawisło widmo ograniczeń.

Bardzo się cieszę, że te środki udało się pozyskać. Odczuwaliśmy duży niepokój na początku roku, gdy okazało się, że znaleźliśmy się w gronie powiatów bez dofinansowania z Funduszu. Dzięki jednak pozyskanej kwocie prawie 3,5 mln zł będziemy mogli nadal świadczyć usługi Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej na wysokim poziomie

– podkreśla Leszek Bizoń, starosta wodzisławski.

Wodzisławskie starostwo sukcesywnie wprowadza też innowacje, takie jak bilet w aplikacji telefonicznej, można już za bilet u kierowcy zapłacić kartą, zaś dzięki aplikacji „Kiedy Przyjedzie” sprawdzić w czasie rzeczywistym odjazdy z poszczególnych przystanków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022