Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy: „Nie pozwolę mówić, że nasze bezpieczeństwo jest obniżone”

Nie milkną echa wtorkowej (4.05.) tragedii w Raciborzu, gdzie zastrzelony został policjant. Kondolencje bliskim zabitego funkcjonariusza złożył także prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Co mówił na temat bezpieczeństwa w mieście?

Szacowany czas czytania: 01:27

Pytany na ostatniej konferencji prasowej czy nie zastanawia się nad zwiększeniem bezpieczeństwa w mieście i przekazaniem dodatkowych środków dla komendy policji, stwierdził:

Dariusz Polowy: Uważam, że mimo całej tragedii wydarzenia, ona pokazuje to, że policja działa dobrze. Reaguje na zgłoszenia mieszkańców, że policjant nie chowa się za plecami, pojawia się w miejscu, gdzie jest potrzebny i zaprowadza porządek. Niestety doszło do tragedii, trzeba chylić czoła przed odwagą Michała, ale pokazuje to, że ten system działa.

A czy miasto może przeznaczyć więcej pieniędzy na dodatkowe patrole policji?

Dariusz Polowy: Oczywiście. Tak jak w latach poprzednich staram się wykorzystywać to narzędzie w postaci dodatkowych patroli, ale absolutnie nie pozwolę mówić, że nasze bezpieczeństwo jest obniżone. To zdarzenie pokazuje, że jeśli jest zgłoszenie, policja pojawia się szybko i reaguje. Aspekt związany z dodatkowymi patrolami, w roku poprzednim były na to środki i podobnie będzie w roku aktualnym.

W minionym roku miasto Racibórz przekazało komendzie miejskiej policji blisko 25 tysięcy złotych, co pozwoliło na zorganizowanie dodatkowych 60 dwuosobowych policyjnych patroli. W tym roku kwota ma być podobna. Magistrat przeznaczył także w minionym roku 40 tysięcy złotych dofinansowania do zakupu radiowozu. Pogrzeb zabitego policjanta jutro (7.05.) w samo południe w Raciborzu.

Czytaj także:

REKLAMA