Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajman: Jestem przed spotkaniem umiarkowanym optymistą. Czy uda się rozwiązać sytuację w rybnickim szpitalu?

Facebook Twitter

Jestem przed spotkaniem umiarkowanym optymistą. Mam nadzieję, że zarówno dyrekcja, jak i lekarzy się opamiętają i rozwiążą problem – mówi Piotr Rajman, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji […]

Jestem przed spotkaniem umiarkowanym optymistą. Mam nadzieję, że zarówno dyrekcja, jak i lekarzy się opamiętają i rozwiążą problem – mówi Piotr Rajman, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność.

Jutro (20.07.) w Sali Sejmu Śląskiego Okrągły Stół do spraw Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Jak wiecie, w lecznicy z powodu konfliktu pomiędzy dyrekcją a lekarzami zawieszono pracę czterech oddziałów, niepewna jest też przyszłość Stacji Dializ:

Piotr Rajman: Ja jestem takim umiarkowanym optymistą, także myślę, że jakieś rozwiązanie jutro będzie, jakieś propozycje padną, natomiast wiadomą rzeczą jest, że tego problemu nie rozwiążemy z dnia na dzień, na to trzeba trochę czasu. Myślę, że chyba przyjdzie opamiętanie ze wszystkich stron, trzeba siąść i jak to mówią, wziąć byka za rogi i rozwiązać temat tego szpitala, czyli funkcjonowania tego szpitala, bo nie wyobrażam sobie, żeby ten szpital nie funkcjonował. Wszyscy muszą schować własne animozje i ambicje do kieszeni dla dobra tego szpitala dla dobra pacjentów subregionu, dla dobra pracowników wszystkich nie tylko tej grupa, która obecnie się buntuje.

Spotkanie rozpoczyna się we wtorek (20.07.) w Katowicach o godzinie 10.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj