Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rzucał donicami w kościół, wywracał nagrobki. „Kto mógł to zrobić?” – pytają mieszkańcy [FOTO]

Facebook Twitter

Wybite okna, uszkodzona elewacja kościoła, powalone nagrobki nagrobek. Niestety przełom starego i nowego roku przyniósł zniszczenia na cmentarzu ewangelickim w Kozakowicach Dolnych. To gmina Goleszów. Na miejscu wczoraj (1.01.) całe popołudnie i wieczór pracowały służby.

fot. FB/Parafia Ewangelicko-Augsburska w Goleszowie

1 stycznia osoby chcące odwiedzić groby bliskich zauważyły zniszczenia na kozakowickim cmentarzu. Na miejsce wezwano służby. Jak się okazało, wandale nie oszczędzili także kościółka. Niewielka świątynia, która jest filiałem ewangelickiej parafii w Goleszowie, także ucierpiała.

Ks. Piotr Sztwiertnia: 31 grudnia nie było jeszcze żadnych śladów tego zdarzenia. Natomiast parafianie, którzy po południu udali się na cmentarz, od razu zauważyli rozbite okno, na drugim oknie widać ślady, próby zniszczenia tego okna. Widać także nagrobki, które są powalone, albo też naruszone. Rozrzucone są także kwiaty i znicze. Wygląda to dosyć nieprzyjemnie. Policja jest na bieżąco, prowadzi swoje czynności. Wczoraj prowadzono czynności wyjaśniające. Zobaczymy. Jest poszukiwany sprawca bądź sprawcy.

– mówił ks. Piotr Sztwiertnia, proboszcz parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Goleszowie. – Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek wiadomości w tej sprawie, proszeni są o kontakt z policją – informują służby.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lutego 2023