Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów: Kolejna próba podrzucenia odpadów

Facebook Twitter

Końcem stycznia podrzucono tutaj kilka ton odpadów – były to ścinki ubrań i skór. Teraz chciano wyrzucić kilkadziesiąt ton starych podkładów kolejowych. W podskoczowskich Kiczycach zatrzymano dwa tiry z pełnymi naczepami. Zalegały w nich drewniane pozostałości po remoncie linii kolejowej, nasączone chemikaliami belki.

Jak mówi Radiu 90 Marian Machalica, komendant skoczowskiej straży miejskiej, tylko dzięki czujności mieszkańców udało się zatrzymać kierowców obu pojazdów.

Przede wszystkim to mieszkańcy nie dopuścili do tego, żeby to tam było podrzucone, ponieważ to to samo miejsce, które było miejsce podrzucenia tych odpadów tekstylnych. Mieszkańcy byli uczuleni, zareagowali szybko, prawidłowo i chyba tylko dlatego to tam nie było zładowane, a było tego prawie 40 ton. Dwa duże samochody odpadów w postaci zużytych podkładów kolejowych. to są odpady toksyczne.

Transport odjechał na parking strzeżony, a dalsze postępowanie będzie prowadzić Policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Jak dodaje komendant,

Potwierdzono, że odpady nie pochodziły z remontowanej właśnie linii kolejowej do Wisły. Samochody przyjechały z ładunkiem z głębi Polski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj