Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słodka Jedynka – piknik dla dzieci z cukrzycą [FOTO]

Facebook Twitter

Było to największe w Polsce spotkanie dzieci chorych na cukrzycę typu pierwszego i ich rodzin. W miniony weekend pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego , Starosty Powiatu Wodzisławskiego i Wójta Gminy Marklowice, na „Słonecznej Wyspie” w Marklowicach, odbył się „Piknik z Jedyneczką” organizowany przez Stowarzyszenie „Słodka Jedynka”.

słodka jedynka

Wspólną zabawę umiliły liczne atrakcje i pokazy. RCSW Fighter przedstawiło różne sztuki walki, Iluzionista „Pan Magiczny“ zaczarował nie tylko najmłodszych. Animatorzy „Ninos Toros“ rozkręcili zabawę na całego.

Imprezę plenerową odwiedziła manufaktura piekarnicza „Gryzmi“. Dużą atrakcją dla gości z całej Polski i spoza granic kraju był wóz bojowy Okręgowej Stacja Ratownictwa Górniczego w Wodzisławiu Śląskim. Poza zabawą można było zaznajomić się z zasadami pierwszej pomocy, które przedstawiło Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 z Katowic.

fot. mat. prasowe

Marklowicka Ochotnicza Straż Pożarna poza pokazami cięcia powypadkowego pojazdu zadbała o kurtynę wodną i ku uciesze dzieci zrobiła piana party. O godzinie 18 tradycyjnie dzieci puściły baloniki do nieba. Imprezę zabezpieczała wodzisławska Policja i Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe.

Warto wskazać, że cukrzyca typu pierwszego jest ciężką, nieuleczalną chorobą i niewidoczną niepełnosprawnością. Najmłodsi uczestnicy tej wspaniałej imprezy mogli beztrosko się bawić, ponieważ ich rodzice nieustannie czuwali nad ich stanem zdrowia.

Przypominamy podstawowe objawy cukrzycy: wzmożone pragnienie, szybka utrata masy ciała, częste oddawanie moczu, nadmierne osłabienie. W takich przypadkach pediatra powinien zbadać poziom cukru u dziecka.
Z cukrzycą typu pierwszego można żyć, bawić się, mieć uśmiech na twarzy, uprawiać sport, spełniać swoje marzenia. Możliwe jest to tylko, mając przy sobie przeszkolonego rodzica-opiekuna, który w każdej chwili jest w stanie odpowiednio reagować na sytuacje bezpośrednio zagrażające życiu dziecka.

„Piknik z Jedyneczką” pozwolił dzieciom być dziećmi, beztrosko się bawić i na chwilę zapomnieć, że są „inne”, ponieważ wszystkie były takie same.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024