Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sportowcy z Jastrzębia oddają hołd górnikom. Minuta ciszy przed meczami piłkarzy i siatkarzy

Facebook Twitter

Minutą ciszy uczcili pamięć górników, którzy zginęli w kopalni Pniówek, siatkarze. W Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II w Jastrzębiu- Zdroju dziś (23.04.) walczą zespoły Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów. Od minuty ciszy zaczął się także mecz piłkarzy GKS-u Jastrzębie.

W Jastrzębiu- Zdroju dziś (23.04.) grają zespoły Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów. To pierwszy mecz w półfinałowej rywalizacji obu drużyn. Tragedia w kopalni Pniówek i dzisiejsze wydarzenie w kopalni Zofiówka to tragiczne informacje także dla zespołu Mistrza Polski: siatkarzy, członków sztabu szkoleniowego i władz klubu. Jastrzębska Spółka Węglowa to główny sponsor drużyny. Wielu kibiców, którzy pojawiają się na trybunach na co dzień pracuje w górnictwie. Mecz trwa.

W związku z tragedią w KWK Pniówek składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinom, najbliższym oraz kolegom górników, którzy zginęli w kopalni. Łączymy się w bólu z całym środowiskiem górniczym i modlimy się o to, by prowadzona akcja ratownicza zakończyła się pomyślnie.

– napisał Jastrzębski Węgiel na swojej stronie internetowej już w środę (20.04.), po wydarzeniach w kopalni Pniówek.

Tego popołudnia także piłkarze z Jastrzębia uczci pamięć górników, spotkanie z Widzewem Łódź zaczęło się minutą ciszy:

„Niech Barbara Im pomoże, a górnicy, Szczęść Wam Boże!”. Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy obecni na dzisiejszym spotkaniu minutą ciszy uczcili pamięć ofiar ostatnich tragicznych wydarzeń.

Widzew wygrał przy Harcerskiej, mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Także Jastrzębski Klub Hokejowy oddał hołd górnikom:

Środowisko JKH GKS Jastrzębie łączy się w bólu z rodzinami Ofiar tej straszliwej tragedii, której ostatecznej skali jeszcze nie znamy… Święta Barbaro, miej w opiece Tych, którzy wciąż walczą o życie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj