Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Strażak z Rybnika złapał złodzieja

Facebook Twitter

Znaleźli się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Mowa o strażakach z Rybnika, którzy w sobotę (22.05.) przed południem wracając z interwencji byli świadkami próby ujęcia złodzieja.

Jadąc ulicą Chrobrego ratownicy zauważyli dwóch szarpiących się mężczyzn na skwerze przed Urzędem Miasta. Wyglądało to dość groźnie, dlatego strażacy postanowili się zatrzymać. Jeden z mężczyzn rzucił się do ucieczki, drugi krzyczał za nim „Złodziej!”. Wtedy w pościg za nim ruszył aspirant Andrzej Jaros:

Złapał go, obezwładnił. Policja przyjechała na miejsce, przekazaliśmy tego mężczyznę policjantom. Jak się później okazało, mężczyzna ten dokonał napadu, obrabował salon jubilerski, znajdujący się na rynku. Uciekał, w pierwszej kolejności goniła go pracownica, następnie włączył się w to przypadkowy przechodzeń.  Właśnie z tym przechodniem doszło do jakieś szarpaniny, na którą natknęli się nasi strażacy. Z tego co wiem, udało się odzyskać cały łup, pochodzący z tej kradzieży.

relacjonuje Bogusław Łabędzki, rzecznik straży pożarnej w Rybniku. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia już rybnicka policja:

Okazało się, że mężczyzna wszedł do pracy z biżuterią, początkowo oglądał zegarki i inną biżuterię, następnie skradł 2 tace pełne tace złotej biżuterii o wartości blisko 39000 złotych. Wybiegł ze sklepu w kierunku Urzędu Miasta. Mężczyzna w momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

– dodaje Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020