Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital bez kontraktu, dzieci bez pomocy

Facebook Twitter

Od dziś (1.07.) 400 niepełnosprawnych pacjentów bez rehabilitacji, bo Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu- Zdroju nie otrzymał kontraktu na dalsze świadczenia.

Sprawdził się czarny scenariusz. Tak jak zapowiadaliśmy, przez brak kontraktu z NFZ na dziennym oddziale jastrzębska placówka nie przyjmuje niepełnosprawnych dzieci. Teraz opiekunowie dowozić muszą je do ościennych miejscowości, a to spory problem, bo niektóre dzieci muszą być rehabilitowane codziennie. A wszystko przez niewielki błąd, osoba która miała przedstawić czas pracy psychologa pomyliła się o 5 minut.

Wyjaśnialiśmy NFZ-owi na czym on polega, ale argumentacja nie trafia do urzędników – mówiła Radiu 90 Henryka Drużyńska-Skarbek, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu- Zdroju. Teraz trzeba czekać do września, jeżeli szpital wygra kolejny konkurs to dzieci będą mogły wrócić na rehabilitację do Jastrzębia.

O całej sprawie czytaj także:

400 niepełnosprawnych dzieci od lipca bez rehabilitacji

A w trudnej sytuacji są także pacjenci rybnickiego Puls- Medu, od tego miesiąca stracił kontrakt na długoterminowe leczenie i musiał swoich podopiecznych przekazać do innych placówek.

Puls-Med bez kontraktu na opiekę długoterminową

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj