Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Raciborzu: Więcej łóżek na oddziale wewnętrznym

Facebook Twitter

Więcej łóżek na internie w raciborskim szpitalu rejonowym. Od teraz jest ich 45. Trafiają tu pacjenci w poważnym stanie, o zwiększenie możliwości przyjmowania chorych do dyrekcji apelowali sami medycy.

Szpital w Raciborzu

To niecodzienna informacja, bo w ostatni czasie częściej informujemy o tym, że oddziały są zawieszenie lub zamykane. A w lecznicy w Raciborzu sytuacja odwrotna: przybyło łóżek dla chorych na oddziale chorób wewnętrznych.

Było 30, jest o 15 więcej. Kadrę lekarską zasiliło 5 medyków z Ukrainy i Białorusi, szkoleni są tu też młodzi lekarze z Polski. W sumie na internie pracuje 11 lekarzy i 27 pielęgniarek.

Powiększenie oddziału wymagało nieco zmian w przestrzeni lecznicy. Działający do tej pory na piętrze oddział pulmonologiczny został przeniesiony, tak by interna mogła działać na jednej dużej powierzchni. To na pewno poprawia komfort pracy lekarzy, którzy cieszą się, że nie będą już musieli dzwonić do okolicznych szpitali z pytaniem o wolne łóżka dla chorych. Dodam jeszcze, że w przyszłym tygodniu w szpitalu w Raciborzu otwarty po rozbudowie zostanie oddział zakaźny z dwoma nowymi izolatkami. To był koszt około czterech milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024