Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach ma nowego dyrektora

Facebook Twitter

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach ma nowego szefa. Zaskoczenia nie było, wytypowano Cezarego Tomiczka

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach już oficjalnie ma nowego dyrektora.

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach ma nowego sternika. Dziś (27.07.) zarząd powiatu wodzisławskiego podjął ostateczną decyzję, by stanowisko szefa lecznicy powierzyć Cezaremu Tomiczkowi. Byłego dyrektora szpitala w Mikołowie wybrała komisja konkursowa działająca przy Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu. Rekomendowała to nazwisko spośród 7 kandydatów.

cezary tomiczek

Cezary Tomiczek fot. Centrum Zdrowia w Mikołowie

Jak udało nam się dowiedzieć Cezary Tomiczek pracę rozpocznie już jutro (28.07.). Przypomnijmy, że wakat na stanowisku dyrektora pojawił się z początkiem kwietnia po złożeniu rezygnacji przez dotychczasowego szefa lecznicy, Krzysztofa Kowalika. Ten pełnił tę funkcję przez ponad 3 lata.

Jakie najważniejsze zadania stoją przed nowym dyrektorem? Przede wszystkim uregulowanie kwestii zawieszonych oddziałów szpitalnych. Przypomnijmy, od 1 sierpnia nie będzie działała pediatrii, funkcjonująca w rydułtowskiej części lecznicy, a od 17 sierpnia pacjenci nie będą przyjmowani na oddział chirurgii. Powodem zawieszenia obu oddziałów jest brak gotowych do pracy lekarzy.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024