TL Athletics Jastrzębie i 10 medali na Mistrzostwach Śląska

Bardzo dobry występ naszych młodych lekkoatletów na mistrzostwach Śląska do lat 14. Z Rudy Śląskiej przywieźli 10 medali.

TL Athletics Jastrzębie

Dwa medale wywalczyła zawodniczka klubu TL Athletics Jastrzębie Alicja Kabat która była najlepsza w wieloskoku i druga w skoku wzwyż. Jej klubowy kolega Krystian Lipa zajął trzecie miejsce w rzucie oszczepem. Dzięki tym krążkom jastrzębski klub zajął 11 miejsce w klasyfikacji medalowej całej imprez. Po złoto sięgnęła także Nadia Płoszaj, zawodniczka RMKS Rybnik, która nie miała sobie równych w rzucie dyskiem. Cztery razy na podium stawali natomiast lekkoatleci Victorii Racibórz. Srebro w pchnięciu kulą zdobyła Zofia Frydryszek, a brąz wywalczyli: Anna Glomb w wieloskoku, Kamil Kanclerz w biegu na 1000 metrów i Dominik Musiolik w pchnięciu kulą. Na tym nie koniec Zofia Zichlarz, biegaczka UKS Diament Godów była druga w biegu na 300 metrów a brąz na tym samym dystansie wywalczyła Zofia Madej z LKS Pogórze Skoczów. Dodajmy, że podczas zawodów padło wiele rekordów życiowych. Gratulujemy!

Dodajmy, że w sobotę (07.10) w Rudzie Śląskiej kolejne Mistrzostwa Województwa Śląskiego ale w kategorii do lat 12. Liczymy na kolejne dobre występy naszych młodych lekkoatletów.