Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie niezwykłe miejsce dla najmłodszych. Budują eko plac zabaw

Facebook Twitter

Tylko naturalne materiały - robinia akacjowa, wierzba. Z tego zbudowane będą elementy zabawowe na eko placu zabaw w Raciborzu.

Eko plac zabaw

Eko plac zabaw powstaje w Raciborzu, na terenie przedszkola nr 23. Wszystkie elementy będą wykonane z naturalnych materiałów. Miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu powinno być gotowe już na początku nowego roku szkolnego. – Będzie piękne – przekonuje dyrektor przedszkola nr 23 w Raciborzu, Judyta Kwaśnica.

Judyta Kwaśnica: We wrześniu dzieci już będą mogły wejść na atrakcje zabawowe. One są wszystkie wykonane z robinii akacjowej, wszystko jest ekologicznie przygotowane . Mamy też tunele i igloo z wierzby, które będziemy mogli zapleść i będziemy wtedy mieli takie miejsca pięknie ocieniowane dla dzieci, żeby mogły odpocząć przed słońcem. Mam nadzieję, że będą się tutaj dobrze bawić. Mieliśmy tutaj łąki kwiatowe, zanim zaczęliśmy pracować nad projektem ekologicznego ogrodu, to też się sprawdzało. Mam nadzieję, że do tego wrócimy, ale teraz chcemy oddać dla dzieci coś, co będzie im służyło przez kilka lat i co nie będzie zniszczone przez cywilizację.

Podłoże na tym ekologicznym placu zabaw też będzie naturalne, bo wysypane zrębkami robinii akacjowej. Miejsce powstaje ze środków przekazanych placówce w ramach budżetu obywatelskiego.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023