Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa nabór do śląskiej policji [WIDEO]

Facebook Twitter

Jeśli chcesz spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i zostać policjantem, masz teraz do tego dobrą okazję. Komendant Wojewódzki Policji właśnie ogłosił nabór kandydatów. Policjantem może zostać osoba z polskim obywatelstwem, nie może być skazana prawomocnym wyrokiem, musi mieć co najmniej średnie wykształcenie i dobrą kondycję fizyczną. Dodatkowo mężczyźni muszą mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

fot. slaska.policja.gov.pl/

Większe szanse na prace mają oczywiście osoby z wyższym wykształceniem, np. po ukończeniu prawa, ekonomii, czy bezpieczeństwa narodowego. Większą liczbę punktów podczas procesu rekrutacyjnego można zdobyć także za dodatkowe umiejętności m.in. za posiadanie tytułu ratownika medycznego, bycie instruktorem sportów walki, strzelectwa sportowego, nurkowania, czy sportów motorowodnych.

Atutem będzie także prawo jazdy kat C – na ciężarówkę i A na motocykl. Szczegółowe informacje dot. rekrutacji m.in. druki kwestionariuszy: TUTAJ. Dokumenty można składać w kadrach, w komendzie miejskiej i powiatowej policji.

Zobacz film przedstawiający pracę policjantów na służbie. Radio 90 też miało w nim swój wkład!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021