Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa śledztwo w sprawie rusztowania

Facebook Twitter

Śledztwo w sprawie zawalenia się rusztowania w trakcie prac prowadzonych na elewacji Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu wciąż trwa.

W Prokuraturze Rejonowej czekają na ustalenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego:

Który w zakresie swojej działalności powołał biegłego, celem ustalenia przyczyn tejże katastrofy mającej miejsce 19 sierpnia 2019 roku. I w zależności od ustaleń tejże opinii będą podejmowane dalsze czynności w sprawie. Do czasu pozyskania tych materiałów z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wolałbym się nie wypowiadać w przedmiocie. Ta opinia w opracowaniu biegłej jest kluczowa dla dalszych kierunków postępowania.

mówi Marcin Felsztyński, prokurator rejonowy w Wodzisławiu. Czego już dowiedzieli się śledczy?

Przesłuchano już większość świadków, w tym pokrzywdzonych raz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nadto udało się pozyskać dokumentację lekarską pokrzywdzonych, co pozwoli na powołanie biegłych z zakresu medycyny sądowej. Tu spodziewamy się jakiejś opinii, która wskaże nam, że w przypadku jednego poszkodowanego obrażenia ciała będą powyżej siedmiu dni. Będziemy kontynuować postępowanie do czasu ewentualnie przedstawienia, ale nie przesadzam tej sytuacji. Może być taka sytuacja, że postępowanie zostanie zakończone bez przedstawienia komukolwiek zarzutów.

Obecnie w Pałacu Dietrichsteinów nie są prowadzone żadne prace. W wodzisławskim magistracie czekają na zalecenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, niewykluczone są zmiany w projekcie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj