Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Czerwionce-Leszczynach. Panie z Palowic bezkonkurencyjne [FOTO]

Facebook Twitter

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich - to impreza która ma przypominać o śląskiej tradycji, kulturze i naszej, rodzimej "godce".

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Czerwionce-Leszczynach to zawsze spora dawka dobrego humoru! Nie inaczej było i tym razem. W miniony weekend, w czasie tegorocznej edycji Turnieju zmierzyły się gospodynie z Bełku, Czuchowa, Palowic oraz po raz pierwszy KGW ze Stanowic i Szczejkowic. Zadaniem gospodyń było zaprezentowanie scenki kabaretowej na temat „A jo Ci przaja” oraz piosenki nawiązującej do tematu „Miłość wypełnia nasze serca”.

Wszystkie występujące w turnieju Koła zaprezentowały się wspaniale i otrzymały pamiątkowe statuetki, zaś po podliczeniu głosów okazało się, że Nagroda Publiczności, podobnie jak w ubiegłym roku, trafiła w ręce Pań z Palowic.

Serdecznie dziękuję wszystkich Paniom należącym do Kół Gospodyń Wiejskich. Od szesnastu lat, biorąc udział w Turnieju „Gwara śląska na wesoło” dbają o uśmiechy na naszych twarzach i dobry humor. W całej swojej działalności w wyjątkowy sposób troszczą się jednak nie tylko o gwarę śląską, ale także tradycje, zwyczaje, kulturę i dziedzictwo naszego regionu, przekazując wiedzę o nich młodemu pokoleniu. Za wszystko, co robicie kieruję dziś w Waszą stronę słowa uznania i podziękowania. Jesteśmy z Was dumni

– podkreślił burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, składając gratulacje przedstawicielkom KGW.

Celem Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, integracja środowisk wiejskich, wymiana doświadczeń, umiejętności, promocja gmin i miast oraz prezentacja najcenniejszych wartości kultury ludowej śląska. Turniej ma na celu również zachowanie tradycji, folkloru, obrzędów i zwyczajów ludowych i przekazywanie ich młodym pokoleniom.

Zobaczcie zdjęcia wykonane przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024