Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Urzędnicy narzucają swój własny punkt widzenia” – przedsiębiorcy bez entuzjazmu o Parku Kulturowym

Facebook Twitter

Niewielka frekwencja i brak entuzjazmu - tak można w skrócie podsumować pierwsze spotkanie rybnickich przedsiębiorców w sprawie powstania w Rybniku Parku Kulturowego.

urzędnicy

Biznesmeni kontra urzędnicy. To efekt pierwszych konsultacji o Parku Kulturowym

Jak już was informowaliśmy, władze miasta postanowiły wzorem innym miast, wprowadzić w centrum ład estetyczny, ograniczyć chaos reklamowy i uporządkować przestrzeń w tzw. Centrum Starego Rybnika.

Na razie urzędnicy nie mówią, co będzie dozwolone a co zakazane, bo póki co trwają konsultacje społeczne. Wczoraj (21.06.) spotkali się z przedsiębiorcami, którzy w centrum prowadzą swoje interesy.

Każdy inaczej może to odbierać. Ja nie zauważyłem jakiegoś bezwładu, jeśli chodzi o nachalne jakieś duże ilości reklam, jakieś kolorowe, pstrokate nie ma czegoś takiego. Na pewno nie na rynku. Najbardziej obawiam się ingerencji urzędników. Już nie mówię tylko o estetyce, bo to rzadko oni mają jakiekolwiek pojęcie o estetyce i im się bardzo często wydaje, że coś wiedzą na ten temat. Polegają na swojej subiektywnej ocenie. Nigdy nie jest to obiektywne i oni po prostu dosyć czasami w taki bardzo wręcz brutalny sposób narzucają swój własny punkt widzenia.

Wydaje mi się, że zawsze się można dogadać, że to nie będą jakieś radykalne rzeczy, że tak musi być i koniec, że zawsze jakaś tam będzie sprawa do dogadania się. Wydaje mi się, że coś zawsze może być ładniej, więc zawsze coś można ulepszyć, zrobić, zmienić. Zawsze coś.

Mi się pomysł Urzędu Miasta nie podoba z racji tego, że to jest taki rodzaj jakiegoś tam ograniczenia nas w naszej tożsamości. To, co kiedyś przez lata dane przedsiębiorstwo budowało swoją markę, swoje wizerunki, a tymczasem grupa jakichś urzędników wychodzi z inicjatywą taką, a nie inną. Chce takie zmiany i takie propozycje. Według mnie nie tędy droga.

Konsultacje społeczne trwać mają 100 dni, jesienią można spodziewać się uchwały Rady Miasta w sprawie powstania Parku Kulturowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj