Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustroń: Kradzież samochodu nie była jedynym przewinieniem 20-latka

Facebook Twitter

W Ustroniu, policjanci zespołu patrolowego zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Młody mężczyzna został zatrzymany zaledwie dobę po zgłoszonym przestępstwie. Wykorzystał moment nieuwagi kobiety, która pozostawiła otwarty pojazd z kluczykiem w stacyjce, i odjechał jakby własnym volkswagenem.

Kradzież samochodu
fot. Policja Cieszyn

Pokrzywdzona o kradzieży poinformowała natychmiast Policję. Niestety nie widziała sprawcy, a miejsce zdarzenia nie było objęte monitoringiem. Policjanci na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali podejrzewanego o popełnienie tego, a także wielu innych przestępstw, mężczyznę. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. Już następnego dnia poszukiwany przez policjantów, ale również przez cieszyński sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego 20-latek, został zatrzymany w Ustroniu.

Kradzież samochodu a potem zmiana tablic

20-latek jest podejrzany o co najmniej 13 innych przestępstw, w tym kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu, kradzież innych samochodów, rowerów, telefonów, artykułów sklepowych i posiadanie narkotyków. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Policjanci odzyskali skradziony samochód i inne przedmioty, które zostały zwrócone prawowitym właścicielom. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem, który na wniosek policjantów i prokuratury, postanowił o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024