Volley Rybnik i AT Jastrzębski Węgiel wygrywają

Zwycięstwa drugoligowych drużyn siatkarskich z regionu. W ostatniej kolejce spotkań Volley Rybnik pokonał we własnej hali Kęczanina Kęty 3:1, zdobywając ważne punkty.

Volley Rybnik

Mecz był zacięty, dwa pierwsze sety rybniczanie wygrali 25:23 w trzecim lepsi byli goście, ale czwarta partia meczu znów należała do gospodarzy.
Trener Volleya Wojciech Kasperski cieszył się z wygranej, ale jednocześnie martwił, poważnej kontuzji doznał jeden z podstawowych zawodników.

Wojciech Kasperski: Cieszy mnie to zwycięstwo akurat w cieniu poważnej kontuzji, jakiej nabawił się nasz podstawowy przyjmujący Adrian Gardian. Trzymamy tutaj za niego wszyscy kciuki. To jest najważniejsze, żeby z jego zdrowiem było wszystko ok. Tutaj na boisku wypuściliśmy zwycięstwo w trzech setach, ale najważniejsze, że w czwartym secie nawiązaliśmy równorzędną walkę. No i rzeczywiście, cały zespół tutaj zasługuje na wielkie uznanie, bo pomimo tego, że jakieś błędy nam się wkradły, to wynik jest dla nas najważniejszy i trzy punkty zostają u nas.

Wojciech Kasperski Volley Rybnik r90

Dodajmy, że swój mecz, pierwszy w tym sezonie wygrali także siatkarze Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel, którzy na wyjeździe pokonali 3:0 Spartę Kraków. Weekend nie był udany natomiast dla siatkarek drugoligowego Sari Żory, które przegrały na wyjeździe 0:3 z Silesią Częstochowa.