Volley Rybnik przegrał po zaciętym meczu [FOTO]

Przegrana siatkarzy Volleya Rybnik po zaciętym meczu. W minioną sobotę (07.10) rybniczanie ulegli we własnej hali Hutnikowi Kraków 1:3. Kibice, którzy wypełnili trybuny obiektu przy ulicy Grunwaldzkiej, zobaczyli jednak dobry mecz.

Volley Rybnik

Zwłaszcza dwa pierwsze sety, grane na przewagi dostarczyły im emocji. Volley najpierw wygrał 29:27, by w drugiej partii ulec rywalowi 33:35. Trzeci set to dominacja gości i wygrana do 16., w czwartym, który Hutnik wygrał do 21, znów toczyła się zacięta walka.

Zagraliśmy momentami dobre spotkanie, szkoda, że nie przełożyło się to na zdobycz punktową

– mówił po meczu trener Volleya, Wojciech Kasperski.

Wojciech Kasperski: Jeden punkt z tym przeciwnikiem, myślę, też tutaj bylibyśmy zadowoleni. Dzisiaj rzeczywiście była taka gra mocnej walki. Dużo chłopaki tutaj dobrego zostawili, pokazali na tym boisku. Niestety od połowy trzeciego seta trochę za dużo błędów robiliśmy własnych. Mniejsza skuteczność na kontrach, na piłkach wysokich i to się trochę odbiło. I tak samo jeszcze w ważnych momentach. Zagrywka nas trochę zawiodła, ale i tak widzę taki progres w stosunku do meczu z zeszłego tygodnia. Także, trzeba patrzeć w perspektywie na przyszłość, że będzie lepiej. Liczę na to.

Wojciech Kasperski Volley Rybnik

Dodajmy, że równie zacięty bój stoczyli siatkarze innego naszego drugoligowca, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla uległa u siebie Tyskiemu Klubowi Siatkarskiemu 2:3, ostatniego seta przegrywając 13:15. Nie udał się także inauguracja nowego sezonu siatkarkom drugoligowego Sari Żory, które przegrały u siebie z Polonią Łaziska Górne 1:3.