Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W blasku księżyca pobiegli ulicami Rybnika. Półmaraton Księżycowy 2021

Facebook Twitter

W miniony weekend (26-27.06.) odbył się 11. już PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Na starcie biegu głównego stanęło nieco ponad 700 osób. Byli biegacze i biegaczki z regionu, z Polski oraz z Czech.

Trasę pokonali także olimpijczycy z Atlanty oraz Sydney, nasi wybitni lekkoatleci: Paweł Januszewski i Sebastian Chmara. Ten drugi był na mecie bardzo zadowolony:

Sebastian Chmara: Było super, nie znałem trasy, dlatego zapłaciłem na samej końcówce, biegło mi się fenomenalnie, narzuciłem sobie dla mnie takie dość ostre tempo (…). Pogoda była wyśmienita, choć może trochę za wilgotno. Będę wracał, na pewno będę wracał. Czekałem na to półtora roku, mam wrażenie, że wszyscy czekaliśmy, bo przynajmniej mnie te biegi wirtualne się przejadły. Zawsze lepszy rydz niż nic, ale biegi to coś co się robi razem, gdzieś każdy na trasie jest sam, ale obecność innego biegacza obok dodaje sił.

Biegacze ze względu na reżim sanitarny startowali w trzech grupach.

Wśród rybniczanek – bo taka klasyfikacja także tradycyjnie była prowadzona – zwyciężyła Joanna Griman, posłuchaj co mówiła na mecie:

Wśród rybniczan najszybszy był Marcin Ciepłak, który przybiegł na metę trzeci. Jak oceniał trasę? Posłuchaj:

Dodajmy, że w ramach PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego rywalizowali także uczestnicy biegu na 10 kilometrów, Nocnej Dychy a wcześniej także na krótszych dystansach dzieci i młodzież. Łącznie w imprezie wzięło udział blisko tysiąc biegaczy.

Co ciekawe tegoroczny PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy po raz pierwszy była częścią PKO Korony Śląskich Półmaratonów, którą w tym sezonie inaugurował.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj