Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wawoczny: „Nasza turystyka stoi wodą. Krainę Górnej Odry z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów”

Facebook Twitter

Nasza turystyka stoi wodą, z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza Krainę Górnej Odry - nie ukrywał w porannej rozmowie w Radio 90 Adam Wawoczny, dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

górnej odry
Adam Wawoczny prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej

Festiwal Górnej Odry – rusza święto tej krainy

Od dziś (23.06.) do niedzieli (25.06.) największe wydarzenie w regionie III Festiwal Górnej Odry. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło 123 tysiące osób, a nowa marka turystyczna, uznana została przez internautów oraz kapitułę najlepszym produktem turystyczny 2022 roku:

Adam Wawoczny: My tu wychodzimy z czymś całkiem nowym i turystyka polska pokazała takie duże oczy „wow”, jeszcze takie coś u nas jest. To jest niesamowite i tym się możemy zachwycać, tym się możemy pochwalić. Do tego możemy zapraszać. Kraina Górnej Odry uzupełnia te kolejne marki turystyczne w naszym województwie. Jak obserwujemy wzrosty. Trzeba powiedzieć, że my zaczynamy tak praktycznie od zera. Nie mieliśmy żadnej marki, nie mieliśmy tej historii, tradycji oprócz tych atrakcji, które tak faktycznie tu kiedyś były, ale zajęliśmy się mocną promocją i to ujednoliconą pod marką Kraina Górnej. Cieszymy się popularnością, ma to odbicie w rezerwacjach hotelowych. To odbicie w rezerwacji na różnego rodzaju atrakcjach.

Festiwal Górnej Odry odbywa się w kilku miejscowościach: w Raciborzu, Jastrzębiu- Zdroju, Rybniku, Żorach, Rydułtowach, Kuźni Raciborskiej, Godowie, Krzyżanowicach i w gminie Rudnik. Tegoroczna edycja obfituje w znakomitych artystów i wydarzenia. Swoje koncerty zapowiedzieli między innymi Vito Bambino, Nosowska, Ira, OSTR, TRIBBS, Simon Bizon i wielu innych. Ale jak mówi poranny gość Radia 90, trzydniowe wydarzenie ma pokazać przede wszystkim potencjał turystyczny regionu:

Adam Wawoczny: To święto ma faktycznie pokazać nie tylko sceny festiwalowe, ale to wszystko, co się dzieje wokół, czym turystyka naprawdę u nas stoi. Stoi wodą, czyli kajakami różnego rodzaju innymi, pływadłami, także rowery, także zwiedzanie różnych atrakcji. Mamy szlak zabytków, techniki, mnóstwo, mnóstwo atrakcji, które chcemy przypomnieć, które chcemy udostępnić i które chcemy dalej, dalej promować.

Radio 90: Trudno jest odczarować ten region.

Adam Wawoczny: Ja myślę, że to jest bardzo fajna robota. Bo to nie tyle odczarować, co odkrywać. Bo my tutaj też mamy świetną kuchnię, mamy certyfikowane restauracje na szlaku kulinarnym Śląskie Smaki, więc mnóstwo, mnóstwo rzeczy.

5,5 mln osób odwiedziło w ubiegłym roku województwo śląskie. Wg badań najczęściej to osoby w wieku 30-40 lat. Start III Festiwalu Górnej Odry w piątek o 17:30 w Żorach.

A cały program festiwalu i rozmowa Arkadiusza Żabki z Adamem Wawocznym, dyrektorem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, a także prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej do zobaczenia na radio90.pl

PROGRAM FESTIWALU GÓRNEJ ODRY 2023 – plik PDF

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024