Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ważne słowa – słowa, które dają Moc. Marsz w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Dziś (11.12.) na finał „Białej Wstążki” w Wodzisławiu Śląskim, marsz pod hasłem "Ważne słowa – słowa, które dają Moc". Przez kilkanaście dni w całym powiecie trwały działania mające na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy, szczególnie wobec kobiet.

Tak było w 2018 roku/ powiatwodzislawski.pl

Zaproszono do współpracy między innymi młodzież ze szkół średnich. Uczniowie pracowali nad projektem plakatu pod hasłem „Stop hate” oraz mieli za zadanie napisać krótki tekst motywujący do niepoddawania się trudnościom. Wzięli oni też udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących prawidłowych postaw społecznych i uczących tolerancji.

Jednym z tradycyjnych już elementów kampanii są rozgrywki sportowe, które odbywają się pod hasłem „Sport bez agresji i przemocy”. W tym roku w meczu piłki siatkowej spotkały się drużyny samorządowców i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Kibicowali im wychowankowie Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śl.

Zwieńczeniem tegorocznej „Białej wstążki” będzie bały marsz odbywający się pod hasłem „Marszem po moc”. Przejdzie on w środę (11.12.) o godzinie 10:00 ulicami Wodzisławia Śl. sprzed budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Bogumińskiej 2 do I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich. Po marszu odbędzie się tam konferencja, w której udział zapowiedzieli m.in. Krzysztof Kazek – pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka oraz dr Patryk Kujana – mediator, wykładowca akademicki. W programie konferencji zaplanowano również występy artystyczne uczniów LO nr 1 im. 14 Pułku Powstańców oraz Szkoły Podstawowej w Mszanie.

Organizatorem wydarzenia oraz całej kilkunastodniowej kampanii przeciw przemocy jest Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj