Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wjechali do Polski ukryci pod naczepą. 3 Marokańczyków zatrzymała Straż Graniczna

Facebook Twitter

30 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 3 obywateli Maroka, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów w Jasienicy, iż we wsi Międzyrzecze Górne (powiat bielski) zauważyli trójkę cudzoziemców poruszających się pieszo wzdłuż drogi. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, w związku z czym zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Czynności z udziałem tłumacza wykazały, iż są to obywatele Maroka.

Na terytorium Polski wjechali ukryci pod naczepą ciężarówki. Cudzoziemcy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się pod naczepą samochodu ciężarowego. Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Zostały również wszczęte wobec nich postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Decyzją sądu Marokańczycy zostali umieszczeni w Areszcie dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj