Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wracają połączenia autobusowe z Wodzisławia Śl. do Chałupek

Facebook Twitter

Wszystko dzięki porozumieniu podpisanym pomiędzy powiatami wodzisławskim i raciborskim. Uruchomione zostaną trzy pary kursów. Linię współfinansować będzie również gmina Krzyżanowice.

fot. powiatwodzislawski.pl/

Tamtejsi samorządowcy starali się o zmiany, gdyż część mieszkańców uczy się i pracuje w Wodzisławiu, a dojazd pociągiem ze względu na znaczne oddalenie dworca w Chałupkach nie dla wszystkich był dogodny.

Będzie też dodatkowy poranny kurs ze Skrzyszowa i Turzy Śl.

Od 20 lutego zostanie przedłużona linia nr 33 kończąca się dotychczas w Odrze. Część kursów rozpocznie się i zakończy w Chałupkach. Z Wodzisławia Śl. do miejscowości przy granicy będzie można dojechać kursami o 8.40, 15.10, 16.10, a z powrotem o 6.46, 9.26 i 17.01. O powrót połączeń zabiegał wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, bowiem część mieszkańców uczy się i pracuje w Wodzisławiu Śl., a dojazd pociągiem Kolei Śląskich nie zawsze jest dogodny ze względu na znaczne oddalenie dworca w Chałupkach od centrum miejscowości. Koszt biletu jednorazowego z Chałupek do Wodzisławia Śl. wynosić będzie 5 zł, a bilet miesięczny szkolny 90 zł.

Na prośbę pasażerów uruchomiony zostanie także dodatkowy, poranny autobus na linii nr 37. Służył będzie przede wszystkim uczniom ze Skrzyszowa, Podbucza i Turzy Śl. (ul. Mszańska) dojeżdżającym na tzw. ,,lekcję zerową’’. Odjazd autobusu z przystanku w Skrzyszowie przy ulicy Powstańców Śl. (strefa gospodarcza) o godzinie 6.05.

Kolejną zmianą będzie przyśpieszenie kursu na linii nr 31S z Lubomi, Bukowa i Syryni o pięć minut. Uczniowie skarżyli się, że w przypadku złych warunków drogowych trudno jest zdążyć do szkoły, szczególnie do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy ks. kard. St. Wyszyńskiego. Autobus odjedzie zatem z pierwszego przystanku w Lubomi przy ulicy Mickiewicza o 6.45.

Przypomnijmy ponadto, że od 1 lutego uruchomiona została nowa linia nr 39 z Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju przez Turzę Śląską (Mszańska), Krostoszowice i Skrzyszów. Odjazdy autobusów z Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia o 6.35, 9.00, 11.35, 13.35 i 16.40, a z Jastrzębia-Zdroju o 10.00, 12.30, 15.30 i 17.30. Ceny biletów np. ze Skrzyszowa do Jastrzębia-Zdroju 3,5 zł (ul. Powstańców Śl.), 5 zł (ul. 1 Maja).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj