Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląska policja: Kolejne zatrzymania w sprawie Torcidy. Na celowniku policji pseudokibice

Facebook Twitter

Śląska policja zatrzymała kolejnych 15 osób powiązanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą, która od 2019 roku wprowadziła do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 60 milionów złotych.

Śląska policja i zatrzymania członków gangu Torcida

 Śląska policja i gang pseudokibiców

Śląska policja chwali się kolejnymi sukcesami w walce z gangiem skupionym wokół pseudokibiców. Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej, działając pod bacznym okiem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, dokonali kolejnych zatrzymań w ramach sprawy o kryptonimie „Torcida”. Grupa ta, działająca od 2019 roku, wprowadziła do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 60 milionów złotych.

Służby, nieprzerwanie od kilku lat, prowadzą intensywne działania mające na celu rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność wiąże się z przestępczością narkotykową i brutalnymi przestępstwami, takimi jak bójki i pobicia, z udziałem osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców. W wyniku tych działań, do tej pory udało się zatrzymać ponad 200 osób.

 

Ostatnie działania policji zaowocowały zatrzymaniem kolejnych 15 osób, w wieku od 24 do 45 lat, mieszkańców województwa śląskiego. Śledczy ustalili, że grupa ta zajmowała się głównie obrotem narkotyków o czarnorynkowej wartości niemal 60 milionów złotych, w tym m.in. marihuany, amfetaminy, mefedronu, kokainy, tabletek ekstazy i 4-CMC. W latach 2019 – 2020 wprowadzono na rynek ponad 1,5 tony różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Członkowie gangu nie ograniczali się jednak tylko do handlu narkotykami. Brali także aktywny udział w brutalnych bójkach i pobiciach, wykorzystując do tego niebezpieczne narzędzia, takie jak broń palna, siekiery, maczety, noże, kije bejsbolowe czy pałki teleskopowe. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w Górkach Wielkich, gdzie doszło do starcia pomiędzy pseudokibicami dwóch śląskich klubów

– informują śląscy policjanci.

Wśród zatrzymanych, 12 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz obrotu narkotykami na dużą skalę. Siedmiu z nich, w wieku od 27 do 39 lat, trafiło na wniosek prokuratora do aresztu, a pozostali zostali objęci policyjnym dozorem, z zakazem opuszczania kraju i obowiązkiem wpłaty poręczenia majątkowego.

Policja kontynuuje prace nad sprawą i sygnalizuje, że możliwe są kolejne zatrzymania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024