Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory 2023 oczami śląskiej policji: odnotowujemy pojedyncze incydenty związane z wyborami

Facebook Twitter

Wybory 2023 przebiegają spokojnie. W województwie śląskim odnotowano tylko pojedyncze incydenty.

Wybory samorządowe 2024

Póki co jest spokojnie, odnotowujemy tylko pojedyncze incydenty związane z dzisiejszym głosowaniem – mówi komisarz Sabina Chyra-Giereś oficer prasowa śląskiej policji. To wrzucanie ulotek do skrzynek pocztowych, wieszanie czy niszczenie plakatów wyborczych. Zdarzały się też przypadki wynoszenia kart do głosowania z lokalu wyborczego:

Sabina Chyra-Giereś: Taka sytuacja miała miejsce na przykład w Zabrzu. 29-laetk został ustalony przez policjantów, a następnie zatrzymany i z uwagi na stan  upojenia alkoholowego osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w tej sprawie będą przeprowadzone, gdy wytrzeźwieje. Policjanci zatrzymali również kobietę, która mu towarzyszyła, gdyż okazało się, że była ona poszukiwana do odbycia kary w wymiarze jednego roku pozbawienia wolności. Poza nielicznymi incydentami jest spokojnie.

Głosowanie trwa do 21. W PKW zapewniają, że jeśli ktoś przyjdzie do lokalu wyborczego przed godziną 21, ale nie zdąży oddać głosu, to będzie mógł to zrobić już po zamknięciu lokalu.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj