Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyłudzali dotacje, pożyczki. CBA zatrzymało 6 osób, straty sięgają 12 mln zł

Facebook Twitter

CBA działało na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Dwie osoby aresztowano

CBA zatrzymało póki co sześć osób

Funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym m.in. oszustw. Na liście poszkodowanych jest między innymi  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Urzęd  Marszałkowski  Województwa Śląskiego. Dwie osoby trafiły do aresztu. Zabezpieczenie majątkowe na mieniu podejrzanych to ponad 3 mln zł, wyłudzenia zaś sięgają 12 mln zł.

CBA działało na terenie 4 województw

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach, na terenie województw śląskiego, mazowieckiego dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego, zatrzymali sześć osób, do śledztwa na szkodę PARP i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Zatrzymani to osoby zarządzające firmami, które uczestniczyły w wyłudzeniach środków finansowych. Czynności realizowano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Przestępczy proceder polegał min. na wyłudzeniu dotacji oraz pożyczek na zakup urządzeń, linii produkcyjnych a także usług i nowoczesnych technologii związanych z produkcją biomasy. Zakupy były finansowane ze środków unijnych. Podmioty gospodarcze wystawiały nierzetelne faktury VAT oraz inne dokumenty mające znaczenie prawne, które poświadczały wykonanie usług i dostawę towarów, które w rzeczywistości miały fikcyjny charakter

-informują w oficjalnym komunikacie śledczy z CBA.

CBA zatrzymało sześć osób, część z nich trafiła do aresztu

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, nadzorujący postępowanie, przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach. Wobec dwóch podejrzanych prokurator skierował wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Sąd Rejonowy w Gliwicach w całości uwzględnił wnioski i na mocy jego postanowienia wobec dwojga podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze izolacyjnym w postaci dozorów Policji oraz poręczenia majątkowego. Jednocześnie dokonano zabezpieczeń majątkowych na mieniu podejrzanych w łącznej kwocie ponad 3 mln zł.

Czytaj także: 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj