Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wystawa „Jo był ukradziony” na zameczku w Czernicy

Facebook Twitter

To będzie wystawa podsumowująca cały projekt. W niedzielę (13.03.) w Pałacu von Rothów w Czernicy otwarcie ekspozycji „Jo był ukradziony” autorstwa Mateusza Sobeczki i Patrycji Tomiczek, opracowanej na podstawie materiałów, jakie znalazły się w książce o tym samym tytule. A publikacja ukazała się w ramach projektu „Tragedia Górnośląska”. Oprócz tego wystawiona została sztuka teatralna, powstał […]

To będzie wystawa podsumowująca cały projekt. W niedzielę (13.03.) w Pałacu von Rothów w Czernicy otwarcie ekspozycji „Jo był ukradziony” autorstwa Mateusza Sobeczki i Patrycji Tomiczek, opracowanej na podstawie materiałów, jakie znalazły się w książce o tym samym tytule. A publikacja ukazała się w ramach projektu „Tragedia Górnośląska”.

Oprócz tego wystawiona została sztuka teatralna, powstał też film dokumentalno-fabularny. Wystawa została przygotowana przez zespół historyków zamieszkujących nasz region. W niedzielę (13.03.) spotkanie poprowadzi Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, reżyser spektaklu o tym samym tytule, czyli „Jo był ukradziony”.

18 marca odbędzie się finisaż wystawy, podczas którego odbędzie się projekcja filmu w reżyserii Adama Grzegorzka. Wtedy gościem specjalnym będzie Remigiusz Michalik, który opowie o kulisach filmu.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024